U gebruikt een verouderde browser. Wij raden u aan een upgrade van uw browser uit te voeren naar de meest recente versie.

Lood in drinkwater

Gepost 2019/12/13

In Vogeldorp is onrust ontstaan nadat bekend werd dat drinkwater in woningen van Ymere te hoge loodconcentraties bevat. De Key heeft onderzoek gedaan en geconcludeerd dat de loden leidingen in Vogeldorp rond 1970 zijn vervangen. Ook bij de renovatie in 2002 zijn geen loden leidingen aangetroffen. Daarmee is het risico op te hoge loodconcentraties zeer klein maar niet geheel uit te sluiten. Het bestuur van VVE Vogeldorp heeft de kwestie daarom aan de leden voorgelegd. De leden hebben besloten dat dit risico acceptabel is en dat geen drinkwatertesten worden uitgevoerd. Mochten bewoners absolute zekerheid willen hebben, dan raad het bestuur hen aan zelf het drinkwater te laten testen. Een goed bedrijf daarvoor met scherpe tarieven is c-mark. (www.c-mark.nl). 

 
De GGD Amsterdam raadt de volgende bedrijven aan: